[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=”” type=”flex” admin_toggled=”no”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”true” min_height=”” hover_type=”none” link=”” border_sizes_top=”” border_sizes_bottom=”” border_sizes_left=”” border_sizes_right=”” type=”1_1″ first=”true”][fusion_text]

Covid 19 Nedir?

SARS-CoV-2 insandan insana solunum yolu, öksürük, hapşırık, dokunma, el sıkma, öpüşme, sarılma ile geçer. Virüs öncelikle üst solunum yolu enfeksiyonuna neden olur ancak bazi durumlrad akciğerlere inerek pnömoni gibi ağır enfeksiyonlara da neden olabilmektedir. Bu nedenle tanının hızli ve doğru bir şekilde konulmasi esastır.

Covid 19 PCR Tanı Testi

Hipokrat Laboratuvarları Sağlık Bakanlığı’nca akredite olmuş Covid 19 PCR Tanı testi yapmaktadır. Bu test Covid 19 tanısında kullanılmaktadır.

Yurtdışı uçuşlarınız öncesinde uçak biletiniz ve pasaportunuzla laboratuvarımıza başvurup PCR tanı testinizi yaptırabilirsiniz.

Covid 19 Antikor Testi

Bu test SARS-CoV-2 enfeksyiyonunun tanısında kullanılan serolojik bir testtir. VIDAS® anti-SARS-CoV-2 serolojik testi, COVID-19 hastalığının etkeni olan SARS-CoV-2’ye maruz kalan ve enfekte olmuş bireylerdeki antikorları tespit etmek için tasarlanmıştır. COVID-19’un şiddeti hafif ila şiddetli pnömoni ve ölüm arasında değişebilir. Çoğu COVID-19 hastasında semptomların başlamasından sonraki 10 gün içinde kanda antikorlar bulunur. İlk olarak IgM yükselir ve sonra IgG onun yerini alır.

VIDAS® SARS-COV-2 tam otomatik testi, ELFA (Enzim Bağlantılı Floresan Testi) yöntemini kullanarak insan kanındaki spesifik IgM ve IgG antikorlarını tespit eder. Hem SARS-CoV-2 IgM hem de anti-SARS-CoV-2 IgG testi, % 99,6 özgüllük ve % 100 hassasiyetle yüksek performans gösterir.

Testin Özellikleri:

  • Yüksek hassasiyetli ELFA (The Enzyme-Linked Fluourescent Assay) yöntemi ile SARS-CoV-2’nin belirlenmesi
  • Tam otomatik kantitatif analiz
  • İnsan serumu ve plazmasından kısa sürede elde edilen sonuçlar
  • Prozon etkisi (çok yüksek antikor içeriğinden dolayı yanlış negatif sonuç) gözlenmez.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]