Vitek II Compact

Vitek II Compact-vitek 2 compact* Vitek II Compact Dünya daki en geniş bakteri veritabanı ( tek identifikasyon kiti ile   Dünya da en fazla sayıda bakteriyi  tanımlayabilen kit olma özelliği)

* En geniş MIC aralığı

* En hızlı sonuç  / aynı gün sonuç alma

* 6 saat içinde %80 lik sonuç alma oranı

* Bakteri süspansiyonu oluşturma dışında kullanıcı müdahalesi olmayan

* Direnç fenotipleri hakkında yorum yapma ve en yakın fenotipi belirtme özelliği

* El değmeden otomatik olarak kart dolumu SADECE VITEK 2 COMPACT ın sahip olduğu özelliklerden  bazıları.Bakteriyel Enfeksiyonlarda Kullanılacak Olan Doğru antibiyotiği Ve oluşmuş olan direnç fenotipini Vitek 2 compact la tespit ederseniz*  Bakterilerdeki antibiyotik direnç gelişiminin engellenmesine yardımcı olursunuz… ( vitek 2 cihazı kitleri ,geniş mic aralığı sayesinde sokak suşlarını ve düşük seviyelerdeki dirençleri tespit edebilme yeteneğine sahiptir , bu özellik sayesinde ; direnç oluşumunu daha başlarken yakalarız ve düşük seviyedeki bu dirençlerin , ileride  ( örneğin ESBL gibi ) geniş spektrumlu dirençlere dönüşmemesi için antibiyotik kullanımı  stratejileri geliştirilerek belli bir oranda,ileride çok ciddi problemler doğurabilecek olan bu direnç gelişimlerinin önüne geçilebiliriz…)

Geniş MIC aralığı önemli bir konudur ; disk difüzyon ile kural tabanlı sistemleri (yorum yapma yeteneği kısıtlı olan veya hiç olmayan sadece R S I şeklinde – dirençli , duyarlı ve orta duyarlı  olarak sonuç verebilen) VİTEK 2 den ayıran en önemli konulardan birisidir. Geniş MIC aralığı laboratuar sonucu verirken size ciddi avantajlar sağlamıyor gibi gelebilir ancak ; VİTEK 2 kitlerinde düşük MIC seviyelerinde antibiyotik kuyucuklarının bulunması , başlangıç aşamasında olan bazı dirençleri belirlemek için kullanılır ve böylece  hastane antibiyotik  kullanım stratejilerinin belirlenmesine ciddi katkılar sağlar ve hatta tanımladığınız bakterinin sokak suşu olup olmadığını dahi görebilirsiniz. Bunun yanında yüksek sevilyelerdeki MIC değerlerinde de hiçbir sistem VİTEK 2 yi yakalayamaz ve bu özelliği ile de VİTEK 2 ile yüksek seviyeli dirençleri rahatlıkla görebilirsiniz.

VITEK®2 ve Etest®- sinerjik bir yaklaşım

Antibiyotiğe karşı mikrobiyal direnç gittikçe artan   bir kaygıya neden olduğundan, direncin tespiti ve klinisyenlere doğru bilgi   sağlanması talebi artış göstermiştir. Laboratuvar’ın öncelikli test sistemi   olarak işlev gören VITEK®2, direnç tespiti yapabilir ve aynı gün içinde   identifikasyon ve rutin klinik laboratuvarlarda rastlanan organizmaların   büyük bir çoğunluğu için duyarlılık test imkanı sağlar. Tedavi kararlarının   verilmesi için ilave bilgi sağlamak amacıyla veya VITEK®2 ile   gerçekleştirilemeyen testleri tamamlamak üzere sunulan Etest®, bir agar   gradient metodu olup, VITEK®2 ile sinerjik bir şekilde, test edilmesi güç   olan, yavaş üreyen veya narin organizmaların duyarlılık testini sağlar.   Etest® klinisyenlere gerektiğinde daha fazla bilgi sağlamak için çok çeşitli   minimum inhibitör konsantrasyonları içerir.

AST menüsünün genişletilmesi yeni VITEK®2 uygulamaları sağlar

VITEK®2 sistemleri yazılımının 5.01 güncellemesinin çıkması ile bioMérieux   AST menüsüne yeni bir duyarlılık testi ekledi. Geçmişte, patojenik maya ve   viridans streptokoklara yönelik duyarlılık testlerine öncelik verilmemişti.   Ancak bugün, bazı hastalarda ciddi bir sağlık riski taşıması nedeniyle   klinisyenler için bu organizmalardaki direnç bilgisini elde etmek oldukça   önem kazandı. Aslında, maya duyarlılık testi her zaman yoğun işgücü   gerektiren ve maliyetli bir testtir, bu nedenle de az sayıda laboratuvar bu   testi talep etmektedir. Şimdi, bu organizma gruplarının otomatik testi VITEK®   2 ile, laboratuvarlar klinisyenlere hızlı sonuçlar vermektedir. Antifungal ve   Streptococcus duyarlılık testine olan talep artışını karşılamak için,   bioMérieux tam otomatik VITEK®2 sistemine AST testi özelliğini ilave   etmiştir. Yeni antifungaller ilave edilmiş, ve Streptococcus  viridans   ve Grup A Streptococcus duyarlılık testi çok yakında temin edilebilecektir   (ürünlerin bulunduğunuz ülkede edinebilirliğini yerel temsilcimizden   öğrenin).

VILINK® ve VITEK® 2 sistemleri 5.01 güncellemesi ile yeni uzaktan erişim   özellikleri

VILINK® tanı cihazlarının görüntüleme ve  optimizasyonu için bir dizi   yeni hizmet ve internet üzerinden yazılım güncellemelerinin indirilmesine   olanak sağlamaktadır. VILINK modüler ve güvenli olması için tasarlanmıştır,   bu nedenle de laboratuvar ve hastane tarafından uygulanan güvenlik kuralları   ile uyumludur. İnternet bazlı güvenli tanı sistemleri alanında lider olan   Axeda tarafından geliştirilen standart bir ürüne dayanan sistem, güvenli   erişim sağlanması için tasarlanmıştır. Mikrobiyologlar için, internet   üzerinden (optimize edilmiş “çalışabilirlik süresi”) bazı rutin önleyici   bakım ve sorun giderme olanaklarını sağlayan yanında VILINK yüksek oranda   üretkenlik sağlamaktadır.  Ayrıca, VILINK laboratuvara yazılım   güncellemelerinin kolayca yüklenebilmesi olanağı tanıdığından, yeni duyarlılık   testi bilgi tabanı temin edilebilir olduğu anda VITEK 2 sistemine   yüklenebilir.

VITEK® sistemleri 2 5.01 yazılım güncellemesi VILINK ile eşleşmiştir, böylece   birden çok kullanıcıya VITEK® yazılım uygulamasına uzaktan erişme imkanı   sağlar. Şimdi VITEK® sonuçları, mikrobiyoloğun çalışma alanına   getirilebiliyor ve VITEK 2 sonuçlarına laboratuvarın ana bilgisayarından   ulaşılabiliyor. Çok-kullanıcılı giriş, birçok kullanıcının VITEK 2 sistem   uygulamalarına çalışma alanlarından giriş yapmaları olanağı sunmaktadır.   Hastane bilgisayar ağına uzaktan erişim izni verildi ise, kullanıcılar VITEK   2’ye herhangi bir uzak erişim noktasından ulaşabilirler.

LyfoCults® Plus – ATCC® kalite kontrol suşlarının dağıtımı için eşsiz bir   yol

Artış gösteren yasal gereksinimler ve   laboratuvarlara ID ve duyarlılık testlerinde kalite kontrol taleplerini   karşılamak için bioMérieux ATCC® (Amerikan Tipi Kültür Toplama) lisanslı   kalite kontrol suşları temin eden, patentli yeni bir hepsi bir arada kalite   kontrol solüsyonu piyasaya sunmuştur. Ürün tek kullanımlık ve kendinden   kapaklıdır, bu yeni cam içermeyen sistem Kalite Kontrol organizmalarının   kültürü için ilave bir aparat gerektirmediğinden geniş çaplı bir güvenlik   sağlar ve etkinliği arttırır. Hızlı hidrasyon ön inkübasyon süresi   gerektirmediğinden zaman tasarrufu sağlar ve yerleşik ekim çubuğu Kalite   Kontrol kabının hazırlanmasını kolaylaştıran bir metod sunar. Dilüent içeren   kapağı basit bir hamle ile kırınız böylece lifolize organizma sulandırılmış   olacak ve temin edilen aplikatör ile agar’a transfer edilecek. ATCC®    mikroorganizmaları VITEK® 2 (her bir ampülde iki suş bulunur) gibi ticari   amaçlı sistemler ile kullanılması amacıyla, doğru Kalite Kontrol suşları   paketlenmiş setler halinde geniş bir ürün aralığı ile sunulmaktadır.   LyfoCults®  ürünleri Kuzey Amerika’da kullanılırken, Lyfocults® Plus   Kalite Kontrol setleri çok yakın bir zamanda dünya genelinde piyasaya   sunulmuştur.

BioMérieux’nün chromID ürünlerinin performansı arttı

bioMérieux, sağlık bakımı ilişkili enfeksiyonlara karşı çaba taahhüdü   doğrultusunda kromojenik kültür besiyerlerini geliştirmek için sürekli   çalışmaktadır. Dirençli ve giderek artan problemli patojenler için daha hızlı   tespit ve tedavi imkanlarını geliştirmek için bioMérieux’nün chromID ürün   grubunda bir çok yenilik gerçekleştirilmiştir.

chromID MRSA: 
Şimdi, 18-24 saat içerinde kesin sonuç almak mümkün.

chromID VRE: 
özellikle vanB suşları ve düşük seviye direnç gösteren suşların   tespitinde (MIC < 8 mg/l) yeni VRE petri besiyerleri yüksek hassasiyet   göstermektedir. Geliştirilmiş petri besiyerleri ayrıca 24 saatte de yüksek   hassasiyet göstermektedir.

chromID CPS
Belli başlı üriner patojenlerin izolasyonu, sayımı ve hızlı tanımlanmasını   sağlar. Bir tek basit adım ile birçok E.colisuşunun hızlı   tanımlanmasını sağlarken, indol testlerine gerek kalmadan, gram negatif   patojenler için özgüllüğü arttırılmıştır ve özellikle deCitrobacter ve   S. saprophyticus muhtemel tespitini   yapabilmektedir.

Tüm chromID test sonuçları ID-AST reaktifleri ve PREVI Isola ile   uyumludur.